Propagácia regionálnych značiek na ITF Slovakiatour 2017 v Bratislave

V dňoch 26.-29.1. 2017 sme sa na pozvanie zástupcov Banskobystrického samosprávneho kraja zúčastnili medzinárodného veľtrhu ITF Slovakiatour 2017, ktorý sa konal  na výstavisku Incheba v Bratislave. Veľtrh ITF Slovakiatour je najväčším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v regióne strednej Európy. Veľtrh každoročne prináša komplexný servis pre ľudí, ktorí chcú cestovať do zahraničia alebo spoznávať krásy Slovenska.

aša prezentácia bola predovšetkým zameraná na propagáciu certifikovaných výrobkov a  regionálnych značiek HONT, GEMER-MALOHONT a PODPOĽANIE, ktoré fungujú v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Stánok navštívil aj predseda BBSK Ing. Mgr. Marian Kotleba a tiež  riaditeľ úradu BBSK Ing. Milan Uhrík, PhD.

Návštevníci v našom spoločnom stánku BBSK mali možnosť nielen vziať si domov rôzne propagačné materiály, ale mali možnosť prezrieť si  certifikované výrobky a čo bolo také najzaujímavejšie, že mohli certifikované výrobky aj ochutnať a to za studena lisované panenské oleje rôznych druhov – konopný, repkový, slnečnicový, makový, olej z vlašských orechov, olej z tekvicových semiačok a potom oleje s rôznymi príchuťami bazalkou, s dubákmi a pod.  Taktiež sme návštevníkov oboznamovali s činnosťou Občianskeho združenia Zlatá cesta a propagovali sme región HONT, ktorý je v porovnaní s inými regiónmi Slovenska, stále neobjavený a zatiaľ   nie je ani cieľom dovoleniek a turizmu, ale popritom región  má čo návštevníkom ukázať rôzne atrakcie, ako sú zachované kultúrne dedičstvo, tradičné  zvyky, kroje, tradičnú kuchyňu,  remeslá, či pohostinnosť ako aj krásnu prírodu.  Popritom všetkom sme prezentovali aj Regionálne pracovisko Národnej siete rozvoja vidieka. Potešením pre nás bolo keď okoloidúci návštevníci spoznali regionálne značenie, ktoré sa postupne dostáva do povedomia občanov a certifikované výrobky sa stávajú vyhľadávanými na našom trhu.

Janka Bačíková

Koordinátorka regionálneho značenia

 

fotogaléria